ciekawostki >>> strona główna

Wszytko mamy we krwi! - Grupa krwi A - OSADNIK

Grupa krwi

Charakter, osobowość osadnika

Ludzie z grupą krwi A są sumienni i obowiązkowi. To także urodzeni perfekcjoniści. Często otwarcie wypowiadają swoje zdanie i nie wstydzą się tego. Gdy dadzą słowo, można na nich polegać. Mają zakodowaną w genach chęć współpracy. Są opanowani i mają wysoko rozwiniętą samokontrolę.

 

-------------------------------

Zdrowie

Utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia słuzy im uprawianie jogi, tai-chi, stretchingu lub golfa. Na stres i nerwowość najlepsza będzie medytacja.

 

Osoby z tą grupą krwi są idealnym materiałem na wegetarianina. Mają niezwykle wrażliwy układ pokarmowy, który produkuje niewiele kwasu żołądkowego. Trawienie białka zwierzęcego jest, dla organizmu z grupą A, bardzo obciążające. Jedząc mięso i nabiał, tracą energię i przybierają na wadze. Ponieważ organizm nie radzi sobie ze szkodliwymi substancjami zawartymi w wołowinie czy mleku, w późniejszym wieku ulega chorobom cukrzycy i zwiększa się ryzyko choroby serca. Najlepszym orężem w walce ze słabościami będą warzywa.

 

Ludzie, u których w żyłach płynie krew grupy A, są podatni na choroby cywilizacyjne - miażdżycę oraz cukrzycę, dlatego powinni dbać o zdrowie już w młodości. Ponadto częściej zapadają na raka żołądka jelit. Ale w zamian za to, są wyjątkowo odporni na wirusy.

 

-------------------------------

Dieta osadnika

 

M i ę s o :Osadnik jest najbardziej roślinożernym typem ze wszystkich tu prezentowanych. Mięso nie jest tym, czym powinien się zajadać. Jeśli bez mięsa nie może być szczęśliwy, to ewentualnie może pozwolić sobie tylko na indyka.
Unikaj
: baraniny, bażanta, bekonu, cielęciny, dziczyzny, gęsi, kaczki, królika, kuropatwy, serc, szynki, wątróbki, wieprzowiny, wołowiny.

 

R y b y   i   o w o c e   m o r z a : Dwa do trzech razy w tygodniu mała porcja ryby. Najlepsze będą ryby tłuste: szczupak, dorsz, łosoś, makrela, sieja czy sardynki.
Unikaj
kawioru, barakudy, bieługi, flądry, halibuta, homara, kalmara, kawioru, kraba, krewetek, łososia wędzonego, małży, morszczuka, muli, okonia, ostrygi, ośmiornicy, plamiaka, przegrzebka, raka, sardeli, skrzydelnika, soli, suma, śledzia, tuńczyka, węgorza, żółwia, żab.

 

J a j a  i   n a b i a ł :Najlepiej w ogóle wyeliminuj. Stan zdrowia poprawi natomiast mleko sojowe i ser sojowy. Umiarkowanie ser feta.
Unikajchudego lub 2% mleka, lodów, masła, maślanki, pełnego mleka, serwatki, sera brie, sera camembert, ser gouda, serka wiejskiego.

 

W a r z y w a   i   o w o c e : Powinny stanowić główny punkt diety, organizm z grupą krwi A zrobi z nich doskonały użytek. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców, najlepiej na surowo.
Unikajjedynie papryki, pomidorów, kapusty, bananów, pomarańczy, mandarynek i kokosów, mango, melonu, rabarbaru.

S o k i   i   n a p o j e: sok z ananasa, sok z ciemnej wiśni, sok grejpfrutowy, sok z marchwi, sok z moreli, sok z selera, sok z suszonej śliwki, woda (z cytryną).
Unikajsoku z papai, soku pomarańczowego, soku pomidorowego.

 

Z i a r n o ,   p e s t k i ,   o r z e c h y ,   z b o ż a : Uzupełniaj dietę orzeszkami ziemnymi i pestkami dyni. Zdrowia doda Ci też kasza gryczana, płatki owsiane i masło orzechowe.
Unikajorzecha brazylijskiego, orzechów nerkowca, pistacjowych, pszenicy, otrębów pszenicy, płatków siedem zbóż, skrobi, makaronu grysikowego, makaronu ze szpinaku, mąki białej, mąki pełnopszenicznej.
Jedz fasole azuki, czarną, pinto, zieloną, groch "czarne oczko", rośliny strączkowe czerwone i zielone.
Unikajfasoli copper, navy, czerwonej, nerkowatej, tamaryndowej.

 

C h l e b   i   g r z a n k i :
Jedz chleb esseński, chleb ezechiela, chleb z kiełków pszenicy, chleb z mąki sojowej, wafle ryżowe.
Unikaj: angielskich grzanek, bułek z otrębami pszennymi, chleba pełno-pszenicznego, chleba wieloziarnistego, chleba z mąki durum, chleba z mąki macowej, chleba wysokobiałkowego, pumpernikla.

 

P r z y p r a w y : Używaj czosnku, imbiru, sosu sojowego i musztardy. Nie zaszkodzi Ci chrzan, cynamon, cząber, estragon, oregano i majeranek.
Unikajpieprzu, octu, żelatyny, ketchupu i majonezu, sosu Worcestershire.

 

H e r b a t k i   z i o ł o w e :Zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie mają napary z głogu, rumianku, dziurawca, melisy, aloesu, mięty, imbiru i lukrecji.

 

U ż y w k i :Możesz sobie pozwolić na czerwone wino, herbatę zieloną, kawę bezkofeinową.
Unikaj: coca-coli, czarnej herbaty bezkofeinowej, czarnej herbaty regularnej, likierów destylowanych, napojów gazowanych, piwa, wody Selzera, wody sodowej.

 

Kiedy osadnik chudnie, a kiedy tyje?

Chudnie, gdy przestanie jeść mięso, ponieważ eliminuje z diety toksyczne produkty. Pożywienie pochodzenia zwierzęcego spowalnia metabolizm u osób z grupą A, odkładają go w organizmie w postaci tłuszczu. Nabiał również jest słabo trawiony przez osoby z grupą krwi A i prowokuje reakcje insulinowe - kolejny czynnik spowalniający metabolizm. Oprócz tego produkty mleczne zawierają wysoko nasycone tłuszcze, które upośledzają serce oraz prowadzą do otyłości i cukrzycy.
Pszenica jest czynnikiem o niejednoznacznym działaniu w diecie grupy A. Osoby z grupą krwi A mogą spożywać pszenicę, ale nie powinni jej jeść zbyt wiele, gdyż wówczas ich tkanka mięśniowa ulegnie nadmiernemu zakwaszeniu. Grupy A nie mogą utylizować energii tak szybko, następuje więc zahamowanie metabolizmu. Powinno się zwracać uwagę na pożywienie zdrowe, niskotłuszczowe oraz uzupełniać je warzywami i zbożami.

Produkty tuczące:
Mięso
Nabiał
Fasolka nerkowata
Fasolka limejska
Pszenica (w nadmiarze)

Produkty pomagające schudnąć:
Oleje roślinne
Produkty sojowe
Warzywa
Ananas

 

Powrót do góry

 
 

[savoir-vivre] [ciekawostki][przepisy] [wpisz się do serwisu] [ciekawe strony][przewodnik][4hotele.pl]

agencja reklamowa Kraków - Yoho strona główna agencja reklamowa Kraków - Yoho Grupa krwi B Charakter dieta zdrowie Grupa krwi A Grupa krwi AB Grupa krwi 0

Przedszkola prywatne i publiczne - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań

potrawy z grilla  tani nocleg Kraków  Wesela Kraków  Imprezy firmowe Kraków